Warning: substr() expects parameter 3 to be long, string given in /includes/Model/cms/Article.php on line 78

Warning: substr() expects parameter 3 to be long, string given in /includes/Model/cms/Article.php on line 78
Wiz Air zamawia 50 kolejnych samolotów Airbus A320 z opcją na 25 dodatkowych - Loty.info.pl
Wiz Air zamawia 50 kolejnych samolotów Airbus A320 z opcją na 25 dodatkowych
Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Centralnej i Wschodniej Europie ogłosił dziś podpisanie umowy z Airbus na zakup 50 kolejnych samolotów typu A320 z opcją na 25 dodatkowych. W ten sposób zamówienie Wiz Air zwiększy się do 107 samolotów Airbus A320. Nowe zamówienie jest kontynuacją złożonego już wcześniej zamówienia na samoloty A320 i spełnia wymagania wydajnościowe przewoźnika do 2014 roku.Jest ono największym zamówieniem realizowanym przez Airbus w Europie Środkowo-Wschodniej i spowoduje, że Wizz Air będzie jednym z najważniejszych przewoźników w regionie w ciągu najbliższych 10 lat.
Podobnie jak reszta floty Wiz Air, nowe samoloty A320 posiadają unowocześnioną kabinę pasażerską oraz jednoklasową konfigurację 180 wygodnych, skórzanych miejsc.
Ciągle dostarczanie istniejących i nowych zamówień zaowocuje w ciągu 10 najbliższych lat flotą złożoną z samolotów o średnim czasie eksploatacyjnym poniżej 3 lat, z wysoką wydajnością oraz wysoką niezawodnością techniczną, zwiększy komfort pasażerów oraz spowoduje najniższy koszt przelotu pasażera na milę w regionie. Utrzymywanie młodej floty oznacza również działalność przyjazną środowisku.
“Wiz Air pokazał swoje możliwości zrównoważonego wzrostu w warunkach ostrej konkurencji, gdzie efektywność kosztowa jest kluczem w zwiększaniu udziału w rynku oraz zwycięstwie w walce z konkurencją. A320 pomaga nam utrzymywać niskie koszty jednostkowe, niski koszt przelotu pasażera na milę, wysoką niezawodność operacyjną oraz zapewnia satysfakcję klientów. Jednocześnie umożliwia nam pozostanie przyjaznym środowisku. Nowe zamówienie spowoduje, że Wiz Air będzie jednym z największych przewoźników w regionie. Do 2016 roku Wizz Air będzie posiadał flotę złożoną z ponad 100 samolotów A320” - mówi József Váradi, Prezes Wizz Air.
"Jesteśmy bardzo dumni, że możemy uczestniczyć w wielkim rozwoju Wizz Air w Europie Centralnej i Wschodniej” - mówi Dyrektor Operacyjny Airbus ds. Klientów, John Leahy. “Nowe zamówienie mocno podkreśla aspiracje Wiz Air do rozwoju. Rodzina samolotów A320 jest najlepszym samolotem w tej kategorii, a to ogromne zamówienie naprawdę potwierdza przewagę naszych produktów” - dodaje.

Źródło: Wizz Air


Wiz Air zamawia 50 kolejnych samolotów Airbus A320 z opcją na 25 dodatkowych - Wasze opinie (liczba komentarzy: 0) :
 
Reklama
Wyrażenia kluczowe
airbus   samolot   wiz   wiz air