Warning: substr() expects parameter 3 to be long, string given in /includes/Model/cms/Article.php on line 78

Warning: substr() expects parameter 3 to be long, string given in /includes/Model/cms/Article.php on line 78
Skyeurope- Tanie linie lotnicze - Loty.info.pl
Skyeurope- Tanie linie lotnicze

 

 
 
 
 

SkyEurope Airlines (kod linii IATA: NE/5P, kod linii ICAO: ESK) - to słowacka linia lotnicza, z siedzibą w Bratysławie. Firmę założyli w roku 2001 na tanie linie lotnicze - Christian Mandl i Alain Skowronek. Pierwszy lot SkyEurope odbył się 13 lutego 2002 roku.Główna baza linii znajduje się w Porcie Lotniczym Milana Rastislava Štefánika w Bratysławie.

Odloty linii SkyEurope odbywają się z Budapesztu, Krakowa, Warszawy, Wiednia/Bratysławy. Jako niskokosztowy przewoźnik lotniczy z szybko rozwijającego się kraju firma SkyEurope jest dobrze przygotowana do konkurowania na europejskim rynku.
Firma SkyEurope uzyskała certyfikaty zgodnie z normami Unii Europejskiej JAR OPS 1 i JAR-145. Linie lotnicze SkyEurope dysponuje samolotami: Boeing 737- 700 Next Generation oraz Embraer 120ER. W planach jest dokupienie kolejnych maszyn oraz nowych Boeingów 737-800(Next Generation).

Linie chwalą się mianem najprężniej rozwijającej się firmy wśród tanich przewoźników. Ideą firmy jest stworzenie jak najlepszej oferty dla pasażerów poruszających się po centralnej i wschodniej Europie. Ze swoich baz umożliwiają szybkie i krótkie przeloty z punktu do punktu (tzw. Point-to-point) oferując rejsy do 44 miast w 19 państwach Europy na 97 trasach przelotowych.

 

Rezerwacji biletów SkyEurope można dokonać poprzez formularz na stronie internetowej bądź telefon do konsultanta. Co ważne i wyjątkowe wśród tanich przewoźników, podczas rezerwacji można wybrać miejsce siedzenia na pokładzie samolotu podczas lotu.Aktualności powiązane z linią lotnicząReklama
Wyrażenia kluczowe