Warning: substr() expects parameter 3 to be long, string given in /includes/Model/cms/Article.php on line 78

Warning: substr() expects parameter 3 to be long, string given in /includes/Model/cms/Article.php on line 78
SkyEurope bankrutuje. Giełda zawiesiła notowania - Loty.info.pl
SkyEurope bankrutuje. Giełda zawiesiła notowania
Zbankrutowały słowackie tanie linie lotnicze SkyEurope. Giełda Papierów Wartościowych zawiesiła notowania akcji linii lotniczych podobnie jak giełda wiedeńska. Całkowite wstrzymanie działalności zaskoczyły wielu podróżnych - głównie w Bratysławie

- Informujemy, że obrót akcjami SKY zostaje zawieszony z powodu istotnej niepewności informacyjnej co do sytuacji w spółce oraz zawieszenia obrotu na rynku macierzystym.O wznowieniu obrotu poinformujemy w osobnym komunikacie - podała giełda w komunikacie.

Informacja o bankructwie zaskoczyła podróżnych, którzy oczekiwali w długich kolejkach na odprawę w Bratysławie. Na lotnisku w słowackiej stolicy stoi nadal kilka samolotów SkyEurope, a w hali odpraw panuje chaos.

- Wyznaczony przez słowacki sąd powiernik odpowiedzialny za przekształcenie SkyEurope Airlines złożył dziś wniosek o rozpoczęcie postępowania upadłościowego wobec SkyEurope Holding AG ze względu na brak wystarczających środków, aby sfinansować bieżące funkcjonowanie spółki - głosi komunikat umieszczony na stronie internetowej wiedeńskiej giełdy.

Dyrekcja spółki poinformowała o bankructwie tłumacząc się trudnościami finansowymi. Setki rozgoryczonych podróżnych czekają na inne połączenia. Spółka przestała sprzedawać bilety na swojej stronie internetowej.

Agonia SkyEurope trwała już od dłuższego czasu. W sierpniu wiedeński port lotniczy odmówił obsługiwania samolotów spółki. Kierownictwo postanowiło wówczas przenieść bazę na lotnisko w Bratysławie, ponieważ na Słowacji spółka uzyskała ochronę przed roszczeniami wierzycieli i otrzymała nowego inwestora. Ale i to rozwiązanie niewiele pomogło. Wczoraj ze względu na niezapłacone paliwo także lotnisko w Paryżu odmówiło obsługiwania pasażerów lotów SkyEurope. Wcześniej samoloty spółki zablokowały władze lotniska w Bukareszcie.

Tanie linie lotnicze SkyEurope zostały założone w 2001. Główna baza linii znajdowała się na międzynarodowym lotnisku w Bratysławie, pozostałe - w Budapeszcie, Pradze i Wiedniu. Linie obsługiwały 44 trasy do 30 portów docelowych i nigdy nie przyniosły zysków. Do roku 2007 spółka posiadała również bazę na lotnisku w krakowskich Balicach.

W ubiegłym roku podatkowym linie lotnicze poniosły stratę netto w wysokości 18,94 miliona euro, rok wcześniej strata netto wyniosła 15,68 miliona euro.
Reuters, IAR


SkyEurope bankrutuje. Giełda zawiesiła notowania - Wasze opinie (liczba komentarzy: 0) :
 
Reklama
Wyrażenia kluczowe