Warning: substr() expects parameter 3 to be long, string given in /includes/Model/cms/Article.php on line 78

Warning: substr() expects parameter 3 to be long, string given in /includes/Model/cms/Article.php on line 78
Lotnisko Kraków-Balice - 45 połączeń lotniczych w zimowym rozkładzie - Loty.info.pl
Lotnisko Kraków-Balice - 45 połączeń lotniczych w zimowym rozkładzie
5 regularnych połączeń lotniczych z 32 miastami będzie miał Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice (MPL) we wprowadzanym w nocy z soboty na niedzielę zimowym rozkładzie lotów 2008/2009.
Pojawią się nowe połączenia do pięciu europejskich miast.

Największą zmianę w siatce połączeń MPL spowodowała decyzja polskiej taniej linii lotniczej Centralwings, która zrezygnowała z regularnych połączeń i skupiła się na czarterach. Z tego powodu Kraków utracił bezpośrednie loty m.in. do Rzymu, Barcelony i Aten.

Wśród nowych połączeń są loty do Edynburga, Sztokholmu Skavsta oraz Birmingham wykonywane przez irlandzki Ryanair, Oslo Rygge realizowane przez Norwegian oraz loty do Berlina z międzylądowaniem w Poznaniu, wykonywane przez polskiego przewoźnika JetAir.

Tradycyjnie w sezonie zimowym do dwóch tygodniowo zmniejszy się liczba bezpośrednich połączeń transatlantyckich do Chicago, oferowanych przez LOT.

W sumie w sezonie zimowym na krakowskie lotnisko będzie latać 20 przewoźników: 10 tradycyjnych i 10 tzw. niskokosztowych. Zimowy rozkład będzie obowiązywał do 29 marca przyszłego roku.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim co do wielkości (po warszawskim Okęciu) lotniskiem w Polsce, które w 2007 roku obsłużyło ponad trzy miliony podróżnych. Z powodu kryzysu w branży lotniczej i zmniejszania liczby połączeń przez linie lotnicze władze portu zrewidowały w dół tegoroczną prognozę dotyczącą liczby odprawionych pasażerów. Wyniesie ona nie - jak pierwotnie zakładano - ok. 3,5 mln, lecz 2,9-3 mln osób. (PAP)

rgr/ pad/ jbr/


Lotnisko Kraków-Balice - 45 połączeń lotniczych w zimowym rozkładzie - Wasze opinie (liczba komentarzy: 1) :
 
Halpol
[2009-10-27 08:45:13]

 
Krotkowzrocznosc wladz lotniska i miasta doprowadzilo do wycofania sie British Airways z polaczenia Krakowa z Londynem. Pozostaly tanie linie lotnicze i przewozy w wagonach towarowych Ryanair i Easyjet. Biznesowe skutki tej decyzji beda widoczne wkrotce. Skoncza sie inwestycje w Krakowskich Parkach biznesowych, skoncza sie city breaks oglaszane w angielskich gazetach z przewoznikiem BA i turysci ktorzy maja pieniadze. Krakow zamieni sie calkowicie w tania knajpe europejska dla swoloczy z Anglii przewozona do Krakowa tanimi liniami lotniczymi. Efekty beda widoczne wkrotce, poczekajmy..

 
Reklama
Wyrażenia kluczowe