Warning: substr() expects parameter 3 to be long, string given in /includes/Model/cms/Article.php on line 78

Warning: substr() expects parameter 3 to be long, string given in /includes/Model/cms/Article.php on line 78
Łódzke lotnisko Lublinek zapasowym lotniskiem dla Wizzair oraz PLL LOT - Loty.info.pl
Łódzke lotnisko Lublinek zapasowym lotniskiem dla Wizzair oraz PLL LOT
Łódzkie lotnisko im. Reymonta podpisało umowę z tanią linią lotniczą Wizzair, a wkrótce podpisze podobną z polskim narodowym przewoźnikiem - PLL LOT.

-Dla nas są to wymierne zyski finansowe, a przy okazji promocja - mówi Miłosz Wika, rzecznik łódzkiego lotniska.- Zabiegamy o nowych przewoźników, być może Węgrzy z Wizzair, kiedy przekonają się o warunkach, jakie oferujemy, będą latać też z Łodzi.

Przewoźnicy płacą lotniskom za lądowanie, dlatego te umowy są dla Łodzi korzystne.

Funkcja zapasowego lotniska oznacza, że w razie złych warunków atmosferycznych na warszawskim Okęciu, uniemożliwiających bezpieczne lądowanie, piloci będą kierować swoje maszyny do Łodzi. Pasażerowie po odprawie pasażerowie będą autokarami przewożeni do Warszawy. Wizzair z Okęcia obsługuje aż 16 rejsów.Z PLL LOT będzie podobnie.

- Wkrótce zostanie podpisana również umowa z firmą Air Italy Polska, obsługującą czartery - mówi Wika. - Samoloty będą kierowane do nas, bo Okęcie wieczorami jest zamykane, a Łódź jest najbliżej.

Łódzki port lotniczy kusi przewoźników konkurencyjnymi opłatami w porównaniu z innymi lotniskami krajowymi oraz oddaną w czerwcu płytą postojową pozwalająca na przyjęcie dodatkowych czterech boeingów. W przyszłorocznych planach jest przewidziana rozbudowa systemu świateł podejścia do lądowania. Ponadto Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wyposaży łódzki port w dodatkowe radiowe pomoce nawigacyjne,, umożliwiające lądowanie w trudnych warunkach atmosferycznych.

/Źródło: Dziennik Łódzki/


Łódzke lotnisko Lublinek zapasowym lotniskiem dla Wizzair oraz PLL LOT - Wasze opinie (liczba komentarzy: 0) :
 
Reklama
Wyrażenia kluczowe