Warning: substr() expects parameter 3 to be long, string given in /includes/Model/cms/Article.php on line 78

Warning: substr() expects parameter 3 to be long, string given in /includes/Model/cms/Article.php on line 78
Finn Air - Linie lotnicze - Loty.info.pl
Finn Air - Linie lotnicze

Finnair - narodowe linie lotnicze Finlandii, z siedzibą w Vantaa. Jej głównym portem jest port lotniczy Helsinki-Vantaa. To najstarsza linia lotnicza, która powstała 1 listopada 1923 roku.Pierwszy lot linią lotniczą Finnair odbył się 17 marca 1924 roku na 162 kilometrowej rasie z Helsinek do Tallina.

 

Zawarto umowę na mocy, której loty liniami Finnair można było rezerwować za pomocą systemu rezerwacyjnego Amadeus. Linia oferuje loty międzykontynentalne z Helsinek do 12 miast świata, loty na terenie europy do 39 miast oraz na terenie Finlandii do 19 miast.

 

Linie lotnicze jako piąte są najstarszymi przewoźnikami na świecie. Dawniej linie te były nazywane jako Aero O/Y, potem nazwę zmieniono na obecnie obowiązującą, czyli Finnair. W 1973 roku pojawiły się oferty na bilety lotnicze do Warszawy, a po 4 latach rozpoczęły się pierwsze bezpośrednie loty na trasie Helsinki – Bangkok, uruchamiając w ten sposób bogatą ofertę na bilety lotnicze do Azji.

 

Flota Finnair liczy 65 samolotów i składa się z: 6 Boeingów MD-11, 7 Boeingów 757, 5; Airbusów A340, 6 Airbusów A321, 12 Airbusów A320, 11 Airbusów A319; 10 samolotów typu Embraer 170 i 8 maszyn Embraer 190.

 

Dodatkowo można nadmienić, iż linie lotnicze Finnair od 1983 roku są oficjalnym przewoźnikiem Świętego Mikołaja. Każdego roku pomagają mu w dostarczaniu prezentów i niesieniu radości na całym świecie.

Rozkład lotów z Polski - Linie lotnicze Finn Air
Loty z : Gdańsk
Gdańsk Rębiechowo (GDN) - Helsinki Vantaa (HEL) Rezerwuj
Loty z : Kraków
Kraków Balice (KRK) - Helsinki Vantaa (HEL) Rezerwuj
Loty z : Warszawa
Warszawa Okęcie (WAW) - Helsinki Vantaa (HEL) RezerwujFinn Air - Linie lotnicze - Wasze opinie (liczba komentarzy: 0) :
 
Reklama
Wyrażenia kluczowe