Warning: substr() expects parameter 3 to be long, string given in /includes/Model/cms/Article.php on line 78

Warning: substr() expects parameter 3 to be long, string given in /includes/Model/cms/Article.php on line 78
Aer Lingus - Linie lotnicze - Loty.info.pl
Aer Lingus - Linie lotnicze

Aer Lingus – irlandzkie linie lotnicze z siedzibą w Dublinie. Powstała w 1936 roku jako spółka z Blackpool i West Coast Air Services. Pierwszy lot odbył się parę dni po utworzeniu linii samolotem De Havilland 84, który pokonał wtenczas trasę z lotniska Baldonnel Airfield w Dublinie do Belfastu w Anglii. 

Linie Aer Lingus od 2007 roku należą do sojuszu lotniczego Oneworld, będący jednym z największych spółek zrzeszających przewoźników lotniczych. Linie połączone są przymierzem z amerykańskimi JetBlue, American Arlines, holenderskim KLM oraz brytyjskimi British Airlines.

 

Irlandzkie linie lotnicze obsługują około 150 tras europejskich i transatlantyckich do Ameryki Północnej, a od niedawna również do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W Polsce linia lotniacza Aer Lingus oferuje połączenia z Krakowa i Warszawy.

 

Najtańsze bilety na loty w godzinach szczytu są szybko wyprzedawane., dlatego też, najlepiej jest wybierać loty w mniej popularnych godzinach. Tanio biletów nie kupimy na lot w poniedziałek rano, w piątek wieczorem, w niedzielę po południu oraz w święta państwowe.

 

Irlandzka flota składa się z samolotów typu Airbus A320-200, A321-200, A330-200, A330-300, Boeing 737-400.

Rozkład lotów z Polski - Linie lotnicze Aer Lingus
Loty z : Kraków
Kraków Balice (KRK) - Dublin (DUB) Rezerwuj
Loty z : Warszawa
Warszawa Okęcie (WAW) - Dublin (DUB) RezerwujAer Lingus - Linie lotnicze - Wasze opinie (liczba komentarzy: 0) :
 
Reklama
Wyrażenia kluczowe